ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Δευτέρα 20 Μαρτίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ( 23 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ) AXA'I'KH - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 0 - 1

Κούφανε τον 3ο όμιλο η Θήβα με το 0-1 στην Κάτω Αχαγιά!

Δεν μπόρεσε η Αχαϊκή να δώσει συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα που είχε τις τελευταίες αγωνιστικές. Ηττήθηκε μέσα στην Αχαγιά με 1-0 από την Θήβα και ξαναμπήκε σε περιπέτειες όσον αφορά την σωτηρία.
Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και στο 3′ ο Λαμπρόπουλος μετά τη σέντρα του Μικελάτου σούταρε πάνω από τα δοκάρια. Στο 24′ απείλησε η Θήβα όταν το σουτ του Αντωνίου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων. Η Αχαϊκή έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 29′ όταν στο σούτ του Μικελάτου έδιωξε προς της γραμμής αμυντικός της Θήβας.
Στην επανάληψη στο 51′ ο Κατσογιάνης σούταρε λίγο άουτ, αλλά στο 70′ έγινε το 0-1 με ένα υπέροχο σουτ του Τσατσαρώνη που άφησε «άγαλμα» τον Δρακόπουλο. Στο 77′ απείλησε ο Γεωργίου για την Θήβα ενώ στο 94′ η κεφαλιά του Μικελάτου κατέληξε στην αγκαλιά του γκολκίπερ Μόνου.
Πολύ καλή η διαιτησία του Ανδρέα Βλάχου απο την Ανατολική Αττική και των βοηθών Λυμπερόπουλου και Τσαλίκογλου.

ΑΧΑΪΚΗ (Αλέξης Γαβριλόπουλος): Δρακόπουλος, Σωτηρόπουλος (15' λ.τρ. Σπυρόπουλος, 76' Μεντζελόπουλος), Στεφανόπουλος, Πετρόπουλος, Χαρίζι, Κωνσταντινόπουλος, Μαντάς (59' Παπαδάτος), Γεωργόπουλος, Κωστούλας, Μικελάτος, Λαμπρόπουλος
ΑΟ ΘΗΒΑ (Γιώργος Λάμπρου): Μόνος, Κουτσούμπας, Τσατσαρώνης, Π. Γεωργίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Χατζηλάμπρος, Τόσκας (90+3' Τσομπάνης), Αντωνίου (73' Μαλισόβας), Κατσογιάννης (90+1' Γιαλός).

Στην κάμερα του themath.gr μίλησαν με τη σειρά:
Γιώργος Λάμπρου, Στάθης Χατζηλάμπρος, Γιάννης Λεγάτος

Κυριακή 19 Μαρτίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ( 22 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ) Α.Ο. Η ΘΗΒΑ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ : 0 - 3 , ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ , ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΡΕΠΟ: ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ

ΗΤΤΑ ΣΟΚ !!! 0 -3 ΓΙΑ ΤΟΝ Α.Ο. Η ΘΗΒΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΟΛΙΚΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ , Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 22η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ , 3ος ΟΜΙΛΟΣ

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 3ος Ομιλος  , 22η Αγωνιστική
Δημοτικό Στάδιο Θήβας
12-3-2017

Α.Ο. Η ΘΗΒΑ - ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ  : 0 - 3
Ήττα Σοκ !!! για τον Α.Ο. Η ΘΗΒΑ στο Δημοτικό Στάδιο Θήβας από τον ΑΙΟΛΙΚΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ με 0 - 3 , παρουσία 150 φιλάθλων , σε έναν Αγώνα όπου οι φιλοξενούμενοι αγωνιζόταν για 80 ' λεπτά με 10 Ποδοσφαιριστές .
Φάσεις Αγώνα :
9 ' Κάθετη πάσα τού Χατζηλάμπρου Στ. στον κενό χώρο έβγαλε τον Σπανό τετ-α-τετ με τον αντίπαλο Γκολκίπερ Ζάχαρη πού τον ανέτρεψε , και ο Διαιτητής τού Αγώνα σωστά σφύριξε Πέναλτι και έδειξε Κόκκινη κάρτα στον Τερματοφύλακα Ζάχαρη
Το Πέναλτι εκτέλεσε ο Σπανός αλλά μπλόκαρε την Μπάλα ο νεοεισελθών Τερματοφύλακας Γιώτας
42 ' Επέλαση τού Κεσίδη τετ-α-τετ με τον Γκολκίπερ Μόνο , πλασέ και 0 - 1
74 ' Επέλαση τού Μουδούρογλου τετ-α-τετ με τον Γκολκίπερ Μόνο , πλασέ και 0 - 2
78 ' Επέλαση τού Σπανού μπήκε στην περιοχή απέναντι στον Γκολκίπερ Γιώτα ο οποίος τού πήρε την μπουκιά από το στόμα μπλοκάροντας την μπάλα μέσα από τα πόδια του
87 ' Σουτ τού Μουδούρογλου από την γραμμή τής μεγάλης περιοχής  και 0 -3
Καλή η Διαιτησία του κ. Μπλούνα Ι. και των Βοηθών του κ.κ. Καραγιάννη Σ. και Καλύβα Β. τού Συνδέσμου Φθιώτιδας

Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 1. Μόνος , 2. Αργυρίου , 3. Τσατσαρώνης , 4. Ευθυμίου ( 44 ' λόγο τραυματισμού Αντωνίου ) , 5. Ευσταθίου , 6. Χατζηλάμπρος Στ. , 7. Μαλισσόβας ( 46 ' Τόσκα ) , 8. Γεωργίου , 9. Σπανός , 10. Τσομπάνης ( 83 ' Γιαλός ) , 11. Κατσογιάννης

ΑΙΟΛΙΚΟΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ : 1. Ζάχαρης , 2. Κρητικός , 3. Τόλιας , 4. Ταχιάς , 5. Παληγεώργος , 6. Κριπιντήρης , 7. Ευσταθίου , 8. Κεσίδης , 9. Ντάμπος ( 87 ' Καπταγιάννης ) , 10. Μανουσάκης ( 60 ' Μουδούρογλου ) , 11. Μπουρούς ( 13 ' Γιώτας )

Διακρίθηκαν από τον Α.Ο. Η ΘΗΒΑ οι Χατζηλάμπρος και Τσομπάνης , ενώ από τόν ΑΙΟΛΙΚΟ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ οι Γιώτας , Ταχιάς , Κριπιντήρης καί Μουδούρογλου

Κυριακή 12 Μαρτίου 2017

12-3-2017

Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ( 21 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ) ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 2 - 1 , ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ , ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 3ος ΟΜΙΛΟΣ 21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ολοκληρώθηκε η 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας με τον Παναργειακό να κερδίζει 2-1 την Θήβα
στο ΔΑΚ Άργους.Ο Παναργειακός με γκολ του Παπουτσή στο 18΄ έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσουν με πέναλτι στο 85΄οι φιλοξενούμενοι με τον Ευσταθίου σε 1-1.
Στο 90΄ οι ''Λύκοι'' με πέναλτι του Ραχίμ θα πάρουν τη νίκη 2-1.
Οι συνθέσεις του σημερινού αγώνα:
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Τσέλιος, Καστρίτης,( 91' Φίλης ) ,  Βιδάλης, Σιάτρας, Στασινόπουλος, Ζαχαράκης, Παπουτσής, Καλύβας, Καρέλης, ( 57 ' Ραχίμ ) , Καλογέρης, Παναγιωτόπουλος.

(Ραχίμ, Ζέρβας, Σαχσανίδης, Κατσίρης, Κουρούμα, Φίλης)

ΑΟ Η ΘΗΒΑ : Μόνος, Κουτσούμπας, Κατσογιάννης, Γεωργίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, ( 46 ' Παιδάκης ) , Μαλισσιώβας, Αντωνίου,( 48 ' Τσομπάνης ) , Μπέκα, ( 70 ' Τόσκα ) , Χατζηλάμπρου Ε., Τσατσαρώνης.

(Χατζηλάμπρου Α., Γιαλός, Τσομπάνης, Φαλαγγίτης, Ευθυμίου, Παιδάκης, Τόσκα).
Διαιτητής: Φωτόπουλος (Αθήνας).