ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

ΚΥΠΕΛΛΟ Γ ' ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Α ' ΦΑΣΗ ( Α.Ο. ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 4 - 3 )

Πρόκριση στην παράταση για ΑΟ Ζευγολατιού, 4-3 τη Θήβα

Γενικά οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αν και η Θήβα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυρόπουλου (6’).
Ο ΑΟΖ παρόλα αυτά προσπάθησε και στο 20’ έφτασε στην ισοφάριση, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρήγα.
Η ομάδα του Ανδρέα Ζήκου συνέχισε να πιέζει και ακριβώς στο 45’ έφτασε στο 2-1, όταν μετά από φάουλ του Ρήγα και κεφαλιά του Ευθυμιαδη στο οριζόντιο δοκάρι, ο Φυσαράκης από κοντά με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 56’ ήρθε και το 3-1 με τον Σαρκόφσκι, ο οποίος με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Φαλαγγίτη ( απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του , αλλά με σουτ στην επαναφορά τής μπάλας σκόραρε ) και πολλοί πίστεψαν ότι το ματς τελείωσε.
Στο 60’ οι γηπεδούχοι έμειναν και με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ατματσίδη με 2ηκίτρινη κάρτα.
Όμως η Θήβα είχε άλλη άποψη και αφού αρχικά μείωσε σε 3-2 με σουτ εξω από την μεγάλη περιοχή τού  Τσομπάνη (77’), ένα λεπτό πριν το τέλος του ματς, ήρθε και η ψυχρολουσία, καθώς ο Ευσταθίου μετά από μπάσιμο και σέντρα τού Μεταξούλη με κοντινό σουτ πέτυχε το 3-3.
Έτσι το ματς οδηγήθηκε στην παράταση, με τον ΑΟΖ να είναι αυτός που πέτυχε το γκολ της νίκης, όταν στο 113’ ο Μαλαχάτης εκτέλεσε φάουλ και ο Τσενάι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-3.
ΦΩΤΟ : Βαγγέλης Μακρής
Επόμενος αντίπαλος του ΑΟΖ ο Παναργειακός και πάλι εντός έδρας.
ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ: Τσέλιος, Ατματσίδης, Τσενάι, Σιγάλας, Φυσαράκης, Μαλαχάτης, Χατζηστάμου (88’ Παινέσης), Ρήγας, Σαρκόφσκι (67’ Βιδάλης), Ευθυμιάδης (75’ Κόρμαλης), Διαμαντόπουλος
ΘΗΒΑ: Φαλαγγίτης, Κουτσούμπας, Ελέζι (74’ Τσομπάνης), Γεωργίου, Ευσταθίου, Μαυρόπουλος, Μαλισσόβας (46’ Κατσογιάννης), Δέδες, Σπανός, Μπέκα, Μεταξούλης