ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ( 20 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ) Α.Ο. Η ΘΗΒΑ - Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ : 1 - 1 , ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ , ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΡΕΠΟ: ΘΗΒΑ

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 3ος ΟΜΙΛΟΣ ( 20 η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ )

Α.Ο. Η ΘΗΒΑ - Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ : 1 - 1

Παρουσία 250 φιλάθλων στο Δημοτικό Γήπεδο Θήβας  ο Α.Ο. Η ΘΗΒΑ έμεινε στο 1 - 1 απέναντι στην πολύ καλή Ομάδα τής Α.Ε. ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ η οποία πραγματικά εντυπωσίασε με την εμφάνιση της .
Προ τής ενάρξεως τού Αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη Μνήμη τού πρόσφατα αδικοχαμένου Θηβαίου Βουλευτή Βοιωτίας Ευάγγελου Μπασιάκου
Φάσεις Αγώνα :
6' O Αργυρίου βρέθηκε μόνος μέσα στην μικρή περιοχή αλλά το χλιαρό πλασέ του απέκρουσε ο Γκολκίπερ Πονηρός
8' Κάθετη πάσα τού Τσομπάνη  βρήκε τον Σπανό μόνο μέσα στην περιοχή τον οποίο έκοψε σαν από μηχανής Θεός ο Τζιέρης πριν σκοράρει .
14' Ο Αποστολίδης έφυγε από αριστερά από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ μπήκε στην περιοχή πλάσαρε τον Μόνο και έκανε το 0 -1
30' Επέλαση τού Αποστολολίδη από αριστερά ,έκανε σέντρα βγάζοντας τον Τριμπόμα τετ-α-τετ με τον Γκολκίπερ Μόνο τού Α.Ο. Η ΘΗΒΑ πού απέκρουσε εντυπωσιακά το πλασέ  .
31' Επέλαση τού Αντωνίου από αριστερά μπήκε στην περιοχή έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στον Παναγιώτου  και βγήκε ελάχιστα άουτ κόρνερ
40 ' Μετωπική επέλαση του Τριμπόμα πού βγήκε τετ-α-τετ με τον Μόνο , αλλά ο Γκολκίπερ του Α.Ο. Η ΘΗΒΑ με έξοδο απέκρουσε εντυπωσιακά
48 ' Κόρνερ τού Μαλλισόβα σύγχυση μέσα στην μικρή περιοχή και ο Γεωργίου με πλασέ έκανε το
 1 - 1
53 ' Παράλληλη σέντρα σουτ τού Σαμαρά μέσα στην περιοχή μπλόκαρε την μπάλα με αυτοθυσία ο Μόνος ανάμεσα από συμπαίκτες και αντιπάλους
60 ' Συνδυασμός Μαλισσόβα , Αργυρίου από δεξιά μπήκε ο τελευταίος μέσα στην περιοχή σέντραρε αλλά ο Τσοπάνης δέν βρήκε την μπάλα με το κεφάλι για λίγο σχεδόν πάνω στη γραμμή τής κενής εστίας
62 ' Επέλαση τού Αποστολίδη μέσα στην περιοχή σουτ και νέα εντυπωσιακή απόκρουση του Μόνου
69 ' Σέντρα τού Αποστολίδη από αριστερά δεν πρόλαβε την μπάλα ο Τριμπόμας για λίγα εκατοστά στην εστία τού Μόνου χάνοντας μεγάλη ευκαιρία
78 ' Επέλαση τού Παλαιολόγου μπήκε μετωπικά μέσα στην περιοχή και νέα εντυπωσιακή σωτήρια απόκρουση του Μόνου
87 ' Κεφαλιά του Νότη από το σημείο του πέναλτι εντυπωσιακή απόκρουση του Μόνου σε κόρνερ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

Κορυφαίος τού Αγώνα ο Γκολκίπερ τού Α.Ο. Η ΘΗΒΑ Μόνος !!! ήταν πράγματι καταπληκτικός