ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2018

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 2017-18 , 17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ , 4ος ΟΜΙΛΟΣ , ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 0 - 0

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΟ Η ΘΗΒΑ :  0  - 0
Την δυνατότητα να πετύχει την πέμπτη σερί της νίκη απώλεσε η Νίκη Βόλου με την Θήβα να φεύγει από το Πανθεσσαλικό με έναν σημαντικό βαθμό στις αποσκευές της. Στα του αγώνα τα πρώτα λεπτά του αγώνα κύλησαν δίχως την μεγάλη φάση στο παιχνίδι.
Όλα αυτά μέχρι το 22΄ όταν το σουτ του Ντινιωτάκη πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του τέρματος του Κουμή. Από την πλευρά της η Θήβα απάντησε στις φάσεις στο 45΄ με την εκτέλεση φάουλ του Σένκα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Θεολόγη με το ήδη υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα του Θεόδωρου Παχατουρίδη ήταν αυτή που μπήκε καλύτερα στο ματς από τους γηπεδούχους και σε δύο περιπτώσεις έφτασε κοντά στο 0-1 χωρίς όμως να τα καταφέρει. Αρχικά στο 68΄ με το σουτ του Μαυρόπουλου το οποίο απέκρουσε πάνω στην γραμμή ο Λάιος και εν συνεχεία στο 81΄ με το αδύναμο πλασέ του Καραλή το οποίο και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των «κυανόλευκων».
Στο 82΄ η Θήβα έχασε την δεύτερη πιο σημαντική ευκαιρία της στο παιχνίδι με τον Αργυρίου να βγαίνει τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Νίκης το σουτ του όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, με συνέπεια το ήδη υπάρχον στείρο 0-0 να διατηρηθεί μέχρι την λήξη της αναμέτρησης.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Φάτζιο Μπούις – Στέφανος Ξηρόφωτος): Θεολόγης, Ντινιωτάκης, Αναστασίου (78’ Βουρδάκης), Λάιος, Καρτσαμπάς, Βέργος, Τζάθας (55’ Ζιώγας), Μέτσε, Ντόλγκι (69’ Τζιώρας), Ιορδανίδης, Μπάριτς (90’ Ματθαίου)
ΘΗΒΑ (Θεόδωρος Παχατουρίδης): Κουμής, Πλατέλλας (43’ Καραλής), Τόπι, Χατζηλάμπρος, Χριστοδουλόπουλος (90’ Μάγκας), Μαυρόπουλος, Αργυρίου, Κοτωρός, Ζυγογιάννης, Καρλίνιος, Σένκα (92’ Κωτσαλάς)