ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!!  ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!
'' ΑΟ Η ΘΗΒΑ 1968 '' ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ !!! ΜΙΑ ΠΟΛΗ !!!

Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017

Γ ' ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ , 2017-18 , 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ , 4ος ΟΜΙΛΟΣ , Ν.Π.Σ. ΒΟΛΟΣ - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 2-1

Ν.Π.Σ. ΒΟΛΟΣ  - Α.Ο. Η ΘΗΒΑ : 2-1
Την πέμπτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πέτυχε ο ΝΠΣ Βόλος, κερδίζοντας την Θήβα με σκορ 2-1 εντός έδρας, παραμένοντας μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο δεν κατάφερε, παρά τις πολλές ευκαιρίες που είχε, να πάρει "κεφάλι" στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο και το πλήρωσε με την Θήβα να κάνει νωρίς στην επανάληψη το 0-1 με τον Τιάγκο Σίλβα. Παρ' όλα αυτά, έφτασε στην ολική ανατροπή έστω και αργά στην αναμέτρηση, με τον Μαντζή (70') και τον Ηλιόπουλο (85') να είναι οι σκόρερ των "κυανέρυθρων".

Πέμπτη νίκη και το απόλυτο των βαθμών, λοιπόν, για τη νεοσύστατη ομάδα του Νομού Μαγνησίας που θα πάει "ατσαλάκωτη" στο εκτός έδρας ντέρμπι την επόμενη εβδομάδα, κόντρα στη Νίκη Βόλου, η οποία αγωνίζεται αύριο στο Μαρτίνο, κόντρα στον Οπούντιο.
Γκολ: 70' Μάντζης, 86' Ηλιόπουλος - 59' Τιάγκο Σίλβα
Διαιτητές: Χανιδης, Τοροσιάδης-Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)
ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνος, Ντεντάκης, Ντόσης, Δημόπουλος, Ηλιάδης, Πιαστόπουλος (63' Μηλιώτης), Κυπαρίσσης (12' Μελισσόπουλος), Καμπαγιέρο, Μάντζης (93' Ζέρης), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος (89' Σαλαμούρας)
ΘΗΒΑ (Θεόδωρος Παχατουρίδης): Μόνος, Πλατέλλας, Καραλής (69' Μαυρόπουλος), Ζυγογιάννης, Βουρνάζος, Κοτωρός, Αργυρίου (74' Σένκα), Κάρλος , Τιάγκο Σίλβα (88' Γεωργάκης), Βεζυρτζόγλου, Τόπι (79' Γιαλός).